COMEN CUP i Mediteranki kup 2017. zauvijek će ostati velikim slovima upisani u povijest sinkro plivanja. Naše mlađe juniorke Matea Butorac, Lana Palijan, Lorena Kadić, Hana Manojlović, Antonija Huljev, Ivana Radetić, Ema Pernek, Laura Široka, Maria Glavačević, Klara Šilobodec i Ellen Široka pod vodstvom izbornice Ane Novak i uz podršku članice Stručnog stožera Nike Skedrović u Maelhadi, Portugal, od 2. do 6. kolovoza nastupile su po prvi put u sve četiri discipline sinkro plivanja i u sve četiri ostvarile plasman u finale. Bravo djevojke!

U disciplini solo predstavljala nas je Matea Butorac koja je sa 142.4732 (71.8332/70.6400) boda zauzela ukupno sedmo mjesto u COMEN CUP-u. Pobijedila je Španjolka Irene Jimeno 161.6424 (82.1668/79.4756),  druga je Talijanka Margherita Zaghet 152.4200 (79.5000/72.9200) a treća Francuskinja Leane Capdeville 151.6689 (75.9000/75.7689). U Mediternaskom kupu u finale se kvalificiralo 12 plivačica, a naša Matea zauzela je 11. mjesto sa svojim bodovima. Pobijedila je Ruskinja Antonia Bazlova 164.0801 (84.9668/80.0133), druga je Španjolka Irene Jimeno 161.6424 (82.1668/79.4756), a treća Bjeloruskinja Vera Butsel 154.9954 (77.1332/77.8622).

U duetu predstavljale su nas u finalu Lorena Kadić/Hana Manojlović, rezerva Lana Palijan, koje su prvo sedmo mjesto rezultat za finale COMEN CUP-a, a u finalu Mediteranskog kupa osvojile 11. mjesto.

Nastupili smo i s kombinacijom u sastavu Lana Palijan, Lorena Kadić, Hana Manojlović, Antonija Huljev, Ema Pernek, Laura Široka, Maria Glavačević, Klara Šilobodec, Matea Butorac, Ivana Radetić, rezerva Ellen Široka. S rezultatom   71.8668 u finalu CC zauzeli smo sedmo mjesto. Pobjeda je pripala Španjolskoj (83.4332), druga je Italija (79.8332), a treća Švicarska (75.7668). U Mediteranskom kupu smo zauzeli osmo mjesto, pobijedila ej ponovo Rusija (86.3668), druga je Španjolska a treća Italija.

Ostvarili smo i plasman u finale u disciplini tim. U Portugalu u timu nastupile Matea Butorac, Antonija Huljev, Lorena Kadić, Hana Manojlović, Lana Palijan, Ema Pernek, Ivana Radetić, Klara Šilobodec, Maria Glavačević i Laura Široka. U CC  smo zauzeli sedmo mjesto a u Mediteranskom ukupno 11. mjesto.

Djevojke su ostvarile rezultat koji samo dokazuje da postoji ozbiljan rad i s mlađim juniorkama, kvaliteta sportašica je očigledna, a ostvareni rezultati samo potvrđuju da Savez čini  sve kako bi omogućio razvoj sinkroniziranog plivanja na reprezentativnoj razini. Ove godine rezultati za sve dobne kategorije to i potvrđuju.